Munkakör: Pénzügyi és számviteli vezető (adózási és számviteli fókusszal) (Központ)

Miért jó nálunk dolgozni?

• Stabil, megbízható magyar munkahely vagyunk
 Családias a légkör, és segítőkészek a kollégák
• Változatos, kihívásokkal teli kreatív feladatok várnak
• Személyes és szakmai fejlődési lehetőség
• Szerethető és családbarát munkahely vagyunk
• Employee Assistance programmal támogatunk

Milyen feladatok várnak rád

  • A pénzügyi-számviteli csoport irányítása, az alábbi feladatok elosztása, koordinálása, ellenőrzése
  • Beszámolók benyújtásának, adóbevallások, adatszolgáltatások, pénzügyi jelentések készítésének felügyelete
  • Főkönyvi számlák egyeztetése, nyitott tételek kidolgozása
  • Likviditás tervezése, elemzése
  • A vállalat teljes könyvelési feladatainak felügyelete, ellenőrzése
  • Rendszeres és ad-hoc riportok elkészítése, értékelése, elemzése
  • Adójogszabályok változásainak folyamatos nyomonkövetése
  • Az adóoptimalizálási döntések előkészítése, adókalkulációk szakmai felülvizsgálata
  • Napi, heti, és havi utalások felügyelete
  • Szerződések, megállapodások véleményezése
  • Társosztályokkal való folyamatos kapcsolattartás, a vállalaton belüli folyamatok hatékonyságának fejlesztése érdekében
  • Kapcsolattartás könyvvizsgálóval, külső szolgáltatókkal, hatóságokkal, bankokkal, jogászokkal
  • A szállítókkal kapcsolatos kifizetések ellenőrzése
"A Praktiker csapata 20 áruházzal, több mint 1600 kollégával jelentős szerepet tölt be Magyarországon a kereskedelmi szektorban. "

  • Szereztél minimum 5 év szakmai és vezetői tapasztalatot (könyvelési, controlling, adóbevallás, beszámoló készítés, könyvvizsgálat)
  • Rendelkezel felsőfokú végzettséggel pénzügyi, számviteli területen
  • IFRS mérlegképes könyvelői végzettséged van
  • Van több éves adózásban szerzett tapasztalatod
  • Magasfokú MS-Office programokkezelés (főként Word és Excel)
  • Van tapasztalatod ERP rendszer használatában, főbb üzleti folyamatok részleteinek ismeretében
  • Határozott fellépéssel, jó kommunikációs és tárgyalási készséggel rendelkezel
  • Nyitott vagy az innovációra és a változásokra
  • Társalgási szinten beszélsz angolul

Előnyök:

  • SAP ismeret
  • Adótanácsadói végzettség

Jelentkezésem elküldésével hozzájárulok ahhoz, hogy személyes adataimat a Praktiker Kft. az adatkezelési tájékoztatóban megjelölt célból és feltételekkel kezelje.